Brak wyników. Karty kredytowe - oszczedzajpieniadze.pl

Porównywarka kont bankowych Znajdź najlepszą ofertę dla siebie!

baner ranking kont bankowych

Karty kredytowe Zestawienie kart kredytowych, sprawdź

Popularne oferty

Polecane oferty

Ostatnio na blogu

Karty kredytowe są produktami kredytowymi, jakie oferowane są przez banki dla klientów. Umożliwiają one wygodne korzystanie z pieniędzy udostępnionych w konkretnym limicie przez bank dokładnie tak samo, jakby znajdowały się one na koncie osobistym klienta, a ten posługiwałby się kartą debetową.

Każda karta kredytowa jest jednocześnie kartą płatniczą, a jej wydanie klientowi poprzedzone musi być analizą jego zdolności i wiarygodności kredytowej. Proces ubiegania się o kartę kredytową jest tożsamy do ubiegania się o kredyt gotówkowy w banku. Należy więc złożyć stosowny wniosek oraz dołączyć do niego dokumenty dochodowe. Na ich podstawie bank wylicza zdolność kredytową klienta, po czym sprawdza jego dane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dzięki temu wie, czy ma do czynienia z rzetelnym klientem.

Wielu klientów postrzega karty kredytowe wyłącznie jako produkty generujące koszty. Tymczasem przy właściwym korzystaniu z nich można oszczędzać i wydawać pieniądze banku bez ponoszenia z tego tytułu wyższych kosztów. Kluczem do sukcesu finansowego jest korzystanie z tzw. okresu bezodsetkowego, na który składa się okres rozliczeniowy trwający zwykle 30 dni oraz okres przeznaczony na spłatę zadłużenia. Łącznie to około 56-57 dni, kiedy bank nie nalicza odsetek za zaciągane na karcie kredytowej zobowiązanie. Jeśli zostanie ono spłacone w tym okresie w całości, bank nie będzie pobierał od klienta dodatkowych kosztów.

Zdarza się, że chcąc zaoszczędzić np. na kosztach kredytu hipotecznego, trzeba skorzystać z oferty wiązanej w banku i założyć kartę kredytową. Warto przeliczyć sobie wówczas, czy rzeczywiście taka opcja będzie korzystna finansowo i czy opłata za wydanie, czy za utrzymywanie karty nie okaże się wyższa niż oszczędności wynikające np. z niższej marży bankowej dla zaciąganego kredytu.

Warto dowiedzieć się, jaka jest opłata za wydanie karty, jak wysokie oprocentowanie będzie naliczał bank przy braku spłaty zadłużenia na karcie kredytowej w terminie okresu bezodsetkowego oraz ile on wynosi. Zdarza się, że za korzystanie z karty kredytowej jesteśmy premiowani np. dobrymi ofertami lokat w banku, czy systemem cash back do wybranych sklepów.