Porównywarka kont bankowych Znajdź najlepszą ofertę dla siebie!

baner ranking kont bankowych

Ranking lokat oszczędnościowych marzec 2019

21:03:2019 Konta

Lokaty oszczędnościowe to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na oszczędzanie pieniędzy i ich pomnażanie. Jeśli udało Ci się odłożyć większą gotówkę i nie chcesz jej inwestować w bardziej ryzykowne instrumenty, umieść ją na dobrej lokacie. Jest to lepsze rozwiązanie niż trzymanie środków na nieoprocentowanym rachunku bieżącym. Choć lokaty bankowe oferują aktualnie dość niski procent, bez trudu znajdziesz korzystne oferty, które pozwolą Ci uzyskać całkiem spory zysk.

TOP 10 – najlepsze lokaty bankowe marzec 2019

1. BGŻ Optima – Lokata Bezkarna – 3,5%
To najlepsza lokata oszczędnościowa, jaką mamy szansę znaleźć wiosną dla naszych pieniędzy. Wysokie oprocentowanie 3,5% jest stałe w skali roku i mogą na nie liczyć wyłącznie nowi klienci. Lokatę Bezkarną założymy na 3 miesiące, pod warunkiem, że wpłacimy na nią od 1000 do maksymalnie 20 000 zł.

2. Idea Bank – Lokata nr 1 – 2,9%
Lokata nr 1 zaproponowana przez Idea Bank to świetna oferta dla osób dysponujących nieco większą ilością wolnej gotówki. W tym przypadku lokatę założymy dla sumy od 500 do nawet 1000000 zł i otrzymamy możliwość swobodnego wyboru jej terminu, od którego zależy oprocentowanie. Najwyższe oprocentowanie 2,9% zapewni nam lokata oszczędnościowa założona na 3 miesiące. W wariancie 1-miesięcznym możemy oczekiwać 2,7%, a 12-miesięcznym 2,7% w skali roku.

3. Getin Noble Bank – e-Lokata na Nowe Środki – 2,8%
To już kolejna edycja bijącej popularności oferty Getin Noble Bank, czyli e-Lokaty na Nowe Środki. Jest to lokata oszczędnościowa 3-miesięczna, na której możemy ulokować od 500 do 1000000 zł – ważne, by były to nowe środki. Stałe oprocentowanie 2,8% i kapitalizacja odsetek na koniec okresu oszczędzania to kluczowe atuty oferty, które gwarantują spory zysk. E-Lokatę założymy online, ale warto zapytać w oddziale o podobną ofertę w wersji tradycyjnej!

4. Idea Bank – Lokata Standardowa – 2,5%
Co prawda przed chwilą rekomendowaliśmy Lokatę nr 1 Idea Banku, jednak warto zwrócić uwagę, że bank ten ma w ofercie wiele innych, godnych uwagi lokat. Dla nowych klientów atrakcyjne z pewnością będą lokaty terminowe Happy z oprocentowaniem do 4%, jednak nawet Standardowa Lokata oszczędnościowa Idea Banku z oprocentowaniem 2,5% okazuje się niezwykle korzystna na tle konkurencji.

5. InBank – Lokata Standardowa – 2,45%
W InBank znajdziemy lokaty oszczędnościowe w 100% online, które założymy szybko po dokonaniu rejestracji w serwisie internetowym. Do wyboru mamy lokaty z terminem od 3 do 60 miesięcy. W przypadku lokaty 3-miesięcznej oprocentowanie wynosi 2,45%, ale gdy ulokujemy środki na 24 miesiące, możemy zyskać nawet 3% w skali roku!

6. Plus Bank – Lokata – stałe oprocentowanie – 2,4%
Atutem tej oferty jest możliwość zdeponowania środków zarówno na bardzo krótki okres liczony w dniach (lokata oszczędnościowa od 2 do 31 dni), jak również na okres liczony w miesiącach (od 1 do 36 miesięcy). Wysokość oprocentowania zależy od okresu oszczędzania, a jeśli wynosi on do 12 miesięcy, to możemy liczyć na kapitalizację odsetek po zakończeniu okresu oszczędzania.

7. Plus Bank – Lokata zakładana przez Plusbank24 – 2,4%
Lokaty oszczędnościowe online można wygodnie założyć bez ruszania się z domu. Taką lokatą jest Lokata zakładana przez Plusbank24, którą otworzyć można nawet przez smartfona. Oprocentowanie lokaty zależy od okresu oszczędzania – np. w przypadku 3-miesięcznej lokaty wynosi ono 2,4%, a 6-miesięcznej 2,6%. Lokatę możemy założyć na okres od 7 dni do 24 miesięcy – za każdym razem wygodnie przez Internet.

8. Bank Millennium – Lokata Mobilna – 2,25%
Jak sama nazwa wskazuję, ta lokata bankowa dostępna jest w aplikacji mobilnej, czyli możemy ją założyć za pomocą smartfona. Jej standardowy okres wynosi 3 miesiące, a ulokować można na niej od 500 do 10 000 zł.

9. Nest Bank – Lokata z kontem - 1,6%
Powyższe oprocentowanie dotyczy lokaty terminowej na 3 miesiące, jednak produkt dostępny jest również w innych wariantach. Każdy posiadacz rachunku w Nest Banku może założyć taką lokatę dla środków o wartości od 1000 do 2000000 zł. Najwyższe oprocentowanie jest w przypadku lokaty na 24 miesiące i wynosi 2,3%.

10. Toyota Bank – Lokata Plus – 1,6%
Podobnie jak w przypadku Nest Banku oprocentowanie 1,6% dotyczy lokaty na 3 miesiące. Korzystając z Lokaty Plus, najwięcej możemy zyskać lokując środki na okres 36 miesięcy, wówczas oprocentowanie wynosi 2,4%. Lokatę założymy online i w tym celu musimy dysponować kwotą minimum 5000 zł.